Sklep Sklep telefon 501 810 877

gabinet weterynaryjny Mariola Powroźna

501 810 877 dyŻur Telefoniczny

O nas

Gabinet działa na osiedlu Paderewskiego od 04.07.2011 roku. Naszymi pacjentami są głównie małe zwierzęta towarzyszące, choć przekrój jest dość duży. Od legwana zielonego, żółwi, świnek morskich, chomików, fretek, królików, szynszyli po psy, koty, ptaki a nawet konie. Żaden pacjent nie będzie dla nas ,, egzotyczny”.

 

Atutem gabinetu jest bardzo bogata oferta diagnostyczna i stały kontakt z lekarzem weterynarii, również poza godzinami przyjęć. Stworzyliśmy nowoczesny i przyjazny dla zwierząt gabinet, który niejednego właściciela zadziwił. Stawiamy na dobry kontakt z pacjentami i ich właścicielami i miło nam jest potem słyszeć, że ,, .. to pierwszy gabinet do którego nie muszę wciągać mojego psa na siłę!”

 

Właścicielem gabinetu jest lek. wet. Mariola Powroźna, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Posiada ona również tytuł magistra inżyniera wydziału Bioinżynierii Zwierząt również zdobytego na UWM.

 

Lek.wet. Mariola Powroźna – O sobie

Weterynaria marzyła mi się chyba od zawsze. Swoją wiedzę i praktykę weterynaryjną zdobywałam podczas studiowania dwóch kierunków,  na licznych praktykach, stażach i wyjazdach zagranicznych. Teraz pogłębiam ją na szkoleniach i zjazdach. Medycyna weterynaryjna to moja pasja , a praca sama w sobie jest moim hobby.

Współpracuję ze specjalistami w zakresie różnych dziedzin weterynarii, więc czasem jestem takim ,,weterynarzem pierwszego kontaktu”.

Po pracy, jeśli akurat nie czytam branżowych książek albo gazet, to sięgam po ukochanego autora – Lema, cykl Metro, albo kryminały medyczne Cooka. Moją pasją  są również sporty – bieganie (ukończony Silesia Maraton 2013, udział w ulubionym cyklu biegowym – Panewnicki Dziki Bieg), jazda konna (mam tytuł instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją jazda konna). 

 

Trafne i szybkie zdiagnozowanie choroby to klucz do jej wyleczenia.

 

Sprzęt i diagnostyka
w gabinecie na miejscu można wykonać morfologię krwi. Pracujemy na nowoczesnym aparacie hematologicznym, wynik otrzymujemy po kilku minutach, a potrzebna jest do badania przysłowiowa ,,kropla krwi”

na miejscu wykonujemy badania biochemiczne krwi, możemy wykonywać zarówno całe profile badań ( np. wątrobowy, przedoperacyjny), jak i pojedyncze parametry: glukoza, fruktozamina, mocznik, kreatynina, albuminy, ALT, AST, ALP, GGT, amylaza, cholesterol, fosfor, magnez, potas, sód, wapń, żelazo, białko całkowite,…

na miejscu wykonujemy również badanie ogólne moczu ( na wynik czekamy 2 min.) z osadem,

gabinet posiada również nowoczesny aparat EKG, który stanowi równocześnie kardiomonitor pracy serca pacjenta podczas zabiegów, umożliwia diagnostykę i monitorowanie chorób kardiologicznych naszych pacjentów,

ultradźwiękowy skaler do usuwania kamienia nazębnego u zwierząt,

mikroskop z możliwością obejrzenia preparatu na ekranie monitora i wydrukowanie obrazu,

wykonywanie barwień wymazów, za pomocą specjalistycznych barwników ( np. diagnostyka zapalenia ucha, świerzbowca usznego)

szybkie testy diagnostyczne w kierunku chorób odkleszczowych – Snap 4Dx firmy IDEXX, białaczki kociej, itp.,

czytnik mikrochipów  – wystawianie paszportów dla zwierząt. 

Zwierzaki